در سال 1377 تفکر ايجاد مجموعه اي از متخصصين صنايع قند و بيوتکنولوژي جهت همکاري با صنايع ايران باعث ايجاد همکاري مشترک در سال 1378 گرديد . در اين راستا شرکت مزبور توانست در تامين دانش فني از اروپا جهت اولين کارخانه اسيد سيتريک ايران و تامين تجهيزات براي صنايع ايران موفق باشد .
شرکت مزبور پس از بررسي توانائي ها ، شرائط بازار و با تغيير اهداف و ماهيت در سال 1381 به  شرکت تکفا تغيير کرد. در سالهاي ابتدائي فعاليت شرکت تمرکز بر روي کار در صنايع بيوتکنولوژي و صنايع قند و شکر بود که ميتوان به همکاري با چند کارخانه قند در ابران در تامين دانش فني و تامين تجهيزات و ماشين آلات اشاره کرد .


همچنين در اين سالها ايده گسترش فعاليت شرکت در زمينه بسته بندي باعث ايجاد دپارتمان بسته بندي در شرکت گرديد . نتيجه همکاري با شرکتهاي معتبر اروپائي و ارائه مشاوره فني منتج به مشاوره و تامين ماشين آلات بسته بندي جهت تعدادي از صنايع غذائي و پتروشيمي گرديد .


ايده فعاليت در زمينه مواد شيميائي مورد نياز صنايع غذايي در اوايل سال 1385 در شرکت تکفا مطرح گرديد و لذا در همان سال شرکت تکفا به منظور گسترش فعاليت هاي خود در زمينه مواد شيميائي و همچنين با نگرش به بازارهاي کشورهاي همسايه ( ترکيه ، سوريه ، افغانستان .. ) شرکت خود را در منطقه آزاد جزيره کيش نيز ثبت نمود .
 همکاري در تامين ماشين آلات ، مواد شيميائي ، همکاري در تامين ماشين آلات جهت يکي از کارخانجات قند و شکر ترکيه ، سوريه و همچنين همکاري در تامين ماشين آلات و راه اندازي کارخانه شکر افغانستان نتيجه زود بازده ، اين تفکر بود .
در سال 1388 شرکت تکفا با تفکر ارائه سرويسهاي صنعتي و خدمات بازرگاني خود به ساير کشورها و عرضه امکانات خود به بازارهاي بين المللي اقدام به ثبت شرکت در کشور مالزي / کوالالامپور نمود . تفکر همکاري با کشورهاي منطقه آسياي جنوب شرقي و بخصوص شرکتهاي عضو گروه " آ سه آن " يکي از ايده هاي ايجاد شرکت در مالزي ميباشد .
در سال 1389 شرکت تکفا توانست با کشورهاي اندونزي و مالزي نيز تبادلات فني و صنعتي در قالب همکاري هاي جديد را ايجاد کند .
در حال حاضر شرکت تکفا با ثبت خود در کشورهاي ايران ، آلمان و مالزي و با ايجاد دفتر همکاري در کشور هندوستان در زمينه هاي اصلي زير بصورت تخصصي فعاليت مينمايد

 

#  تامين دانش فني ، ماشين آلات و قطعات صنعتي جهت صنايع غذايي ( بخصوص صنايع قند و شکر ) ، صنايع سيمان و بتن ، قالبهاي بتني ويژه

# مشاوره و تامين ماشين آلات بسته بندي و پالتايزر جهت چندين واحد صنعتي پتروشيمي ، غذايي ، شيميايي ...

# تامين مواد شيميائي ( شيرين کننده استويا ، اسيد سيتريک ، اسيد فسفريک ، تارتاريک اسيد ، تري سيترات سديم ..)

# تامين تجهيزات صنعتي ( پلت پرس ، فيلتر پرس ، پرس آبگيري تفاله تر ، انواع پمپ هاي صنعتي و استنلس استيل ، لوله استنلس استيل )
 
شعار هميشگي " صداقت در کار و مشتري مداري " اصلي ترين شعار شرکت به منظور رسيدن به اهداف خود بوده و ميباشد . ارتباط وسيع و صميمي از سالهاي گذشته تا اين زمان با صنايع مختلف و مشتريان داخل و خارج از ايران دليل بر اين ادعا ميباشد .


اميد است که اين شرکت بتواند با تلاش بيش از پيش خود در راستاي اهداف خود گام هاي موثرتري را بردارد .