استويا از گياه استويا روبا ديانا گرفته مي شود. اين گياه اولين بار در پاراگوئه ، جنوب امريکا رشد کرد. در سال 1995 سازمان غذا و دارو در امريکا FDA اجازه واردات برگهاي استويا را اعلام کرد. اما قند حاصل از برگ هاي اين گياه تنها به عنوان مکمل رژيمي استفاده مي شد. يعني تا مدت ها مطالعه اي مبني بر بي خطري استفاده از اين گياه به عنوان ترکيب اصلي انجام نشده بود. همچنين مزه اين گياه تلخ و غير جذاب بود و همين ميزان مقبوليت آن را تحت تاثير قرار مي داد.

بعدها در دسامبر سال 2008 ميلادي و بعد از چندين تحقيق و مطالعه ، سازمان غذا و دارو اجازه استفاده از اين گياه را به عنوان افزودني بي خطر اعلام کرد. از آن به بعد از اين ترکيب در نوشيدني هاي غير الکلي ، نوشيدني هاي ورزشي و ساير غذاها و نوشيدني ها استفاده مي شد.
استويوسيد يک پودر سفيد و بلوري است که از برگ هاي گياه استويا استخراج مي شود و خواص شيميايي و ترکيب موجود در اين درختچه، باعث جلب توجه در توليد پودر استويا ( شکر استويا ) شده است .


برگ هاي خام گياه استويا و پودر گياهي سبز رنگ آن 10 تا 15 برابر شيرين تر از شکر است و شيريني مواد استخراجي تصفيه شده حاصل از استويا که به نام استويوسيد معروف است، 200 تا 300 برابر شيرين تر از شکر است. اين نوع شيرين کننده علاوه بر بي ضرر بودن براي افراد ديابتي و داراي فشار خون ، ضد پوسيدگي دندان بوده و با توجه به اينکه بدون انرژي ( کالري ) ميباشد درغذاهاي رژيمي به منظور کاهش وزن جايگزين مناسبي براي شکر ميباشد .
همچنين اين قند بدليل طبيعي بودن جايگزين مناسبي براي شيرين کننده هاي مصنوعي همچون آسپارتام ،سديم ساخارين و سيکلامات بوده و چون قابليت جذب کمتري دارد به کاهش قند خون و فشار خون ياري ميرساند.


شرکت تکفا فعاليت خود در زمينه استويا را از سال 90 شروع کرده و در حال حاضر تامين کننده نهال و گياهچه استويا ، برگ خشک استويا ، پودر خالص استويا 97% REBATEEN A ( مناسب صنايع داروسازي ) و پودر مخلوط استويا مناسب صنايع مختلف غذايي ميباشد .

لطفا براي کسب اطلاعات بيشتر و سفارش کالا با دفاتر اين شرکت تماس حاصل نماييد .

همچنين در صورت تکميل اطلاعات خود در قسمت " تماس با ما " با درج آدرس ايميل ، اطلاعات تکميلي جهت ايميل شما ارسال ميگردد .